четвер, 29 серпня 2024 р.

Пам"ятаємо і будемо пам"ятати

 

    Сьогодні, 29 серпня, відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Цей день встановлено указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму українських воїнів, котрі віддали життя за Батьківщину. 

  Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, під час російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Нехай цей день стане нагадуванням про незламність духу і жертовність тих, хто поклав своє життя за нашу державу. Їхня пам'ять живе в наших серцях, їхній подвиг — у нашій свободі. Вічна пам'ять героям України!

 В приміщені бібліотеки організовано куточок памяті "Памятаємо і будемо пам"ятати" з фотографіями полеглих воїнів-земляків.




пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Усе це моя країна із гордим ім"ям - УКРАЇНА.

 23 і 24 серпня ми відзначаємо важливі для нашого народу дати – День Державного прапора України та День Незалежності України. Український синьо-жовтий прапор знаний у всьому світі. Кольорове поєднання чистого, мирного неба, що простягнулося над жовтим безмежним полем хліба, – це символ мирної праці людей та багатства української землі.

   Сьогодні нашу країну під державним прапором боронять тисячі мужніх Героїв. Незалежність – це особистий вклад кожного в перемогу, це чітке бачення справжніх друзів і ворогів, це впевнений вибір свого майбутнього. Нехай запанує мир на нашій землі. Нехай майорить прапор України, як символ незламності та волі.

  З  нагоди головних державних свят нашої країни - Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України в бібліотеці оформлена виставка малюнків ''Сильна, вільна, незалежна Україна''.




















вівторок, 6 серпня 2024 р.

Пантелеймон Куліш - геній своєї епохи

  7 серпня 2024 р виповнилося 205 роки з дня народження Пантелеймона Куліша – визначного прозаїка, поета, драматурга, перекладача, публіциста, критика, літературознавця, етнографа, фольклориста, мовознавця, історика, філософа, культуролога, релігієзнавця, політолога, просвітника, художника, видавця, громадського діяча, організатора національної культури та інтелігента європейського типу. П. Куліш - автор першого українського фонетичного правопису, українського букваря та першої "Граматики" для навчання дітей рідній мові. Він був сучасником Тараса Шевченка й одним з ініціаторів створення Кирило-Мефодіївського братства. Переклав на українську мову Біблію, твори Шекспіра та Байрона.

   


  До цієї памятної дати в бібліотеці підготовлено перегляд літератури "Пантелеймон Куліш - могучий майстер української мови" та відібрана найкраща література про життя П. Куліша, а також його твори.