четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорнобильська трагедія - одвічний слід на карті України

 


     26 квітня 1986 року. Чорний день в історії України, день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. Це була найпотужніша на той час атомна станція в Європі. Це мала бути гордість України, але в історію Чорнобиль увійде назавжди як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства техногенних катастроф. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія. Пройшло тридцять вісім років з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя, як нині живучих, так ще і ненароджених людей, доля яких тепер пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС. Це - наша мука і трагедія, наш нестерпний біль…

    Бесіду - спомин " Чорнобильська трагедія " проведено для користувачів нашої бібліотеки.

субота, 20 квітня 2024 р.

Творимо дива власними руками

     

                                                 «Діти повинні жити у світі краси, гри, казки,

                                        музики, малюнка, фантазії, творчості»

                                                                                                      (Василь Сухомлинський)

     Наша бібліотека підтримує і допомагає розвивати творчі можливості юних користувачів. Творчість дає дітям можливість виразити власну думку, почуття та переживання, вчитися справлятися з негативними емоціями та ділитися радістю.          

   Майстер-клас "Цікаві речі руками малечі" з виготовлення патріотичних жовто-блакитних браслетів та сувенірів у формі янголів, було організувано і проведено у бібліотеці. Всі дівчата полюбляють стильні прикраси та аксесуари. Так, за допомогою кружальця, фоамірану і яскравих ниток з'явилися гарні оздоблення.  У дружній атмосфері дівчатка із захопленням виготовляли прикраси, що гармонійно доповнить будь-який образ юних модниць та носитиметься з радістю.









пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

Цифрова освіта в бібліотеці

   Наша бібліотека вже не один рік поспіль стала працювати за прогорамою "Дія. Цифрова освіта" та допомагає своїм користувачам освоїти цифрову примудрість. Бібліотека - Хаб цифрової освіти — це місце, куди може завітати кожен, щоб безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності, щоб ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в навчанні, роботі, в особистісному та професійному розвитку. Завдяки освітнім серіалам наші користувачі змогли навчитися основам комп’ютерної грамотності, користуванню інтернет-сервісами, мобільними застосунками й додатками, соціальними мережами.

   Наші користувачів проходять навчання з цифрової освіти та навчилися як створювати власну сторінку в соціальних мережах, як створити електронну поштову скриньку, як користуватися месенжерами та чатами, як здійснити оплату комунальних послуг, використовуючи інтернет або мобільний телефон.




понеділок, 1 квітня 2024 р.

Микола Гоголь - геніальний художник слова


       Микола Васильович Гоголь - письменник, відомий на весь світ. В його творчому доробку величезна кількість видатних творівМикола Гоголь: прославив Україну. Він став першим українським письменником, що подарував світу такі безсмертні твори, як «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Вій», «Мертві душі», «Ревізор», «Ніс», «Тарас Бульба» та ін., які перевидаються в багатьох країнах світу, за ними знімаються кінофільми і ставляться спектаклі, в багатьох країнах світу

      До відзначення 215-ї річниці від дня народження письменника, драматурга, етнографа, збирача українського фолькльору підготовлено перегляд літератури " Микола Гоголь і Україна".