середа, 21 лютого 2024 р.

Квітни, рідне слово! Квітни на віки!

 


  Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою… За допомогою слова ми пізнаємо світ, відкриваємо таємничість і складність інших наук... Словесність ─ джерело, з якого починається струмок знань, що набирає сили й розливається могутньою річкою. Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини і шану до себе.

  Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим. Яка прекрасна українська мова. Виплекана колоссям, землею, виспівана        птахами, звеличена письменниками. Мова… Яка ти багатогранна, ніжна, чиста. Ти даєш поетові крила, щоб зміг піднятися у височінь, ученим ти відкриваєш мудрість людської душі. Ти – повна сил, як кремезний дуб широколистий, тобі рости, рости і не в’янути, бо у твоїм серці – «великого народу ніжна і замріяна душа.»

 Літературний вояж за творами наших письменників представлено на виставці "Рідна мова чиста, як роса".




пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

Наш Герб - це воля, слава й сила!

 

 19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті — знак Київської держави часів правління Володимира Великого, що символізує безперервність тривалого історичного розвитку українського народу. 

Проєкт герба, затверджений Верховною Радою, був розроблений групою українських геральдистів — Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким. Один із символів державності та нашої ідентичності – Державний Герб. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців. Тризуб є одним із найдавніших знаків на території України, його зображення дійшло до нас з часів Трипільської культури (V–III тис. до н. е.).  Він зустрічається на монетах князя Володимира, його синів Святослава і Ярослава Мудрого. Він є у гербі Анни Ярославни, королеви Франції. Слово «герб», що в перекладі з німецької мови означає «спадщина», на Русі з’явилося у XIV ст. Герб — символ, знак держави, міста, області. Його зображають на державних прапорах, печатках, офіційних документах, державних спорудах, монетах, купюрах, поштових марках.

 До Дня Державного Герба проведено годину цікавих повідомлень "Походження державної символіки".



16 лютого - День Єднання

    Сьогодні українці святкують третю річницю Дня Єднання.

  16 лютого 2022 року — день, коли ще більшість з нас жили звичним життям, але в серці кожного українця вже оселився страх, страх війни. Цього дня Україна вперше відзначила День Єднання, продемонструвавши всьому світу, що наша сила — в єдності. Безжально вже третій рік ворог знищує наші міста і села, вбиває наших дітей, розлучає сім’ї. Не дамо ворогові нас залякати, піднімемо сьогодні наш синьо-жовтий прапор і нехай в усіх серцях пролунає “Ще не вмерла України ні слава, ні воля...”

   Ми Єдина країна! Всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави, чистого неба над головою і якнайшвидшої нам Перемоги.






Ми приєднуємося до фоточеленжу #Єднаймося_задля_Перемоги

З Днем Єднання, Україно!

Слава Україні!










 

середа, 7 лютого 2024 р.

Найкращий подарунок - книга

   


    Книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дає нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; вчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях. Книга – це завжди найкращий подарунок, і не лише для кожної людини, а й для будь-кого, хто дорогий і кому просто хочеться зробити приємно. Долучитися до акції "Подаруй українську книгу бібліотеці" вирішили і наші користувачі. Протягом року дарували художню літературу українських та зарубіжних авторів, літературу для дітей середнього та старшого шкільоного віку, все нашою рідною українською мовою. Акція не закінчується, а вона продовжується. Запрошую усіх бажаючих долучатися до шляхетної традиції і взяти участь у доброчинній акції "Подаруй українську книгу бібліотеці".