четвер, 27 липня 2023 р.

Україна крізь віки в моїм серці

   

    Історія України — це фактично історія боротьби українського народу за свою державу та здобуття незалежності. Саме тому 28 липня Україна відзначає День Державності. У 2023 році Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. Багата історія України напряму повʼязана з Володимиром Великим, який 28 липня 988 року охрестив Русь і тим самим долучив її до європейської цивілізації. Україні християнство передалося у спадок разом із культурою та традиціями Русі.  Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а головне Київ, як політичний і культурний центр України. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.


  День української державності – це можливість для кожного українця згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливе життя. Цінуємо те, за що боролися наші предки, пам'ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі.

 В нашій бібліотеці постійно функціонує історична виставка "Велична Україна" з якої черпають знання користувачі.  Вітаємо з Днем Української Державності! Віримо в Перемогу та щасливе майбутнє України.  

субота, 15 липня 2023 р.

Виставка однієї книги "Жовтий князь"

 

  В нашій бібліотеці до 115- річчя від дня народження Василя Барки для користувачів підготовлено книжкову виставку однієї книги "Жовтий князь". У романі йдеться про геноцид українського народу Голодомор, що проводився радянським урядом у 1932-1933 роках. В основу роману покладено особисті спогади Василя Барки, головною ідеєю є засудження явища геноциду української нації, повага до людської праці, нескореність духу українців, засудження тоталітарного режиму. Попри трагедію закінчується твір оптимістично - починається новий день який несе надію та сподівання. В Україні твір став доступним лише в 1991 році після розпаду Радянського Союзу, також на основі даного роману Олесь Янчук зняв фільм "Голод-33", який у грудні, перед референдумом, показували цілу ніч на українському телебаченні і він без сумніву вплинув на рішення глядачів проголосувати за незалежність України.    

субота, 1 липня 2023 р.

Літо. Книга. Канікули

  Літо – мабуть, найжаданіша пора в житті кожної дитини. Але ж всім відомо, найкращий відпочинок – це той, який з користю.  Світ книг - прекрасний і дивний. За кожною обкладинкою ховається неповторна історія зі своїми героями, подіями та атмосферою.  Літо — час для відпочинку. І добре, якщо діти проведуть його не лише біля телефонів чи моніторів, але і з книгою. Дитина і книга ідуть разом по життю, книга супроводжує усе життя. Вона друг і порадник, і хоча вона мовчить, розуму й мудрості всіх навчить.  Але літній відпочинок наших дітей відрізнятиметься від звичайного. Україна у війні, яка змінила все наше звичне життя. Проте діти, які весь рік жили і вчилися в умовах постійних повітряних тривог, ракетних обстрілів та відключень світла, мають добре відпочити влітку, набратися сил та хоч трохи відволіктися від тривожних новин.