вівторок, 26 квітня 2022 р.

Чорнобиль: трагедія. Подвиг.Пам"ять

 


    26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.  Вже 36 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. Українська нація із гордістю та шаною згадуює героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників, які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе… Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них… Але це не зупинило наших військових, медиків, правоохоронців першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки…іноді – ціною власного життя.   
  Для  користувачів нашої бібліотеці представлено  перегляд літератури " Чорнобиль - наш довічний біль".



субота, 23 квітня 2022 р.

Маленьке диво на долоні - Великодня писанка

      Саме під такою назвою Тарасівська бібліотека спільно з сільським клубом провели розпис пасхальних листів для діток нашої громади та малечі із сімей, які через війну проживають у нашому селі. Діти з задоволення розмальовували, розписували, робили різні аплікації на своїх святкових листівках. Переважали синьо-жовті кольори своботи, діти малювали тризуб і національні орнаменти. На кожній листівці були надписано святкове привітання "Христос Воскрес"  "Україна понад усе" та інші . Деякі листівки діти брали додому, щоб подарувати своїм рідним та близьким, а решта листівка стала окрасою для нашого села.













Дивлячись на все це розумієш, що попри таку тяжку ситуацію в нашій країні навіть малеча вірить в нашу перемогу, а значить це обовязково буде! 


субота, 2 квітня 2022 р.

Усі барви дитинства

 


      Міжнародний день дитячої книги бере початок з 1967 року,  2 квітня вибрано не випадково, а саме на день народження відомого датського казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Світову славу Андерсену принесли його казки " Дюймовочка", "Гидке каченя", "Снігова королева", "Принцеса на горошині", "Русалонька" та багато інших. Його казки перекладені різними мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів та балетів.

    В цей день не можна не згадати найстаршу українську письменницю - Наталію Забілу, яка писали переважно для дітей, і сповідувала один принцип: для дітей треба писати так саме добре, як і для дорослих, і навіть ще краще. В її казках добро обов"язково перемагає зло, правда - кривду, працелюбство - лінощі. Майже всі казки закінчуються щасливо. Найвідоміші збірки - це "Веселим малюкам", "Під ясним сонцем", "Оповідання, казки, повісті", " Стояла собі хатка" та інші.  В нашій бібліотеці є збірка кращих творів для дітей Наталії Забіли "Олівець-малювець". В цій книжці зібрані найкращі та найцікавіші вірші та казки письменниці. Спереду і позаду книжки  розміщена українська абетка, добрі віршики з перших сторінок присвячені  веселим малюкам, що розповідають про пори року, життя та поведінку звірят, природні явища та свята, Читаючи книжку "Олівець-малювець" малята навчаться читати і рахувати та дізнаються багато цікавого про світ навколо себе.  Книгу видано до 100-річчя від дня народження письменниці.